Blog

Vakumlu Boyasız Göçük Düzeltme

Pasta Cila Uygulaması

Pasta cila uygulaması her ne kadar sürekli yan yana kullanılsa da aslında pasta ve cila araçlara uygulanan iki farklı yöntemdir. Sürekli beraber kullanılmasının nedeni pasta uygulaması yapılan bir araca mutlaka cila uygulaması da yapılması gerektiğindendir. Pasta uygulaması, bir çeşit zımparalama yöntemidir.

ankara pasta cila yapımı

Ancak zımparalama yöntemi araçlarda normalde olandan biraz daha farklıdır. Araçların boya kabartılarını gidermek için kullanılan zımpara sıvı bir halde bulunur. Sıvı zımparalar kalınlaşmış boyaların inceltilmesini sağlar. Sıvı zımparalar bunu kimyasal içeriği ile başarır. Araçlarda oluşan bu boya kabartıları aracın çok fazla güneş ışığına maruz kalması, yolculuk esnasında taş, çakıl gibi sert cisimlerle temas etmesi ve aracın sert fırçalarla temizlenmesi ile oluşur.

Cila uygulaması ise kabartılı kısımların pasta işlemi ile pürüzsüz hale getirilmesinin ardından matlaşan ana renginin araca geri kavuşturulması işlemine verilen isimdir. Oto tamir firmamızda aracınız ile ilgili yaşadığınız her türlü sıkıntıya çözüm bulabilirsiniz. Diğer işlemlerde olduğu gibi pasta cila uygulamasında da uzman ekibimiz sizlere hizmet vermektedir.

PASTA CİLA UYGULAMASI